Demokratik Katılım Çalıştayı Başarıyla Tamamlandı

Demokratik Katılım Çalıştayı Başarıyla Tamamlandı
12.09.2023
153

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenen Demokratik Katılıma Doğru Bir Adım Daha Projemiz kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerin katılımı ile 05 – 07 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul’da ‘Demokratik Katılım Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Babil Toplum Kültür Sanat Çalışmaları ve Belgesel Sinema Derneği ortaklığında düzenlenen ve üç gün süren Çalıştay’da demokrasi ve toplumsal cinsiyet eşitliği odağında çeşitli eğitimler, belgesel gösterimleri ve saha gezileri yapıldı.

Çalıştayın ilk gününde Toplumsal Hafıza ve Adalet İlişkisi, Sözlü Tarih, Kriz Dönemlerinde Demokrasi ve Hak Mücadeleleri ile Kriz Anlarında İletişim Etiği konuları işlendi. Çalıştayın ikinci gününde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mücadeleleri, Kamusal Sanat ile Gençlik Hareketleri ve Hafıza konuları üzerinden söyleşiler gerçekleştirilerek belgesel gösterimi yapıldı. Çalıştayın son gününde ise Kent Merkezinin Bir Dönem Çeperi temasıyla Tarlabaşı saha gezisi gerçekleştirildi. Sonrasında ise Mekânın Hafızası ile Emek ve Ekoloji Mücadeleleri konularında söyleşiler yapıldı.

Çalıştayımıza katkı ve katılım sağlayan tüm eğitmenlerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyor ve yeni etkinliklerde buluşmayı ümit ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.