“Dezavantajlı Kadınların Güçlendirilmesi” Projesi

"Dezavantajlı Kadınları Güçlendirmek" Projesi

Projemiz ile Karaköprü, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde yaşayan 124 dezavantajlı kadına mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vererek bu kadınların kendilerini geliştirmelerini ve böylelikle istihdamlarını sağlamalarını sağlayacağız. Ayrıca Siverek ve Viranşehir ilçelerinde dezavantajlı ilkokul, ortaokul ve lise mevsimlik tarım işçisi 40 çocuğa okul dersleri için ek eğitim verilecek. Bu eğitim ile hem bu çocukların sınıflarında geri kalmalarını önlemek hem de eğitimlerine devam etmeleri için onları cesaretlendirmektir. Son olarak şehir merkezinde dezavantajlı durumda olan ve başlangıç ​​seviyesinde İngilizce bilen 15 gence orta seviyeye kadar İngilizce kursları verilecek. Bu eğitimle gençler yabancı dilde özgüvenlerini geliştirecek ve uluslararası platformlarda kendilerini daha iyi ifade etme şansına sahip olacaklar. Ayrıca bu gençler, derneğimizin İngilizce konuşan üyeleriyle ayda bir İngilizce konuşarak İngilizce konuşma becerilerini geliştirecekler.

Hibeyi Veren Kurum :ABD Büyükelçiliği Türkiye
Proje Teklif Çağrısı :ABD Misyonu Türkiye Hibe Programı
Başvuru Sahibi :Yerelden Kalkınma Derneği
Projenin Adı :Dezavantajlı kadınları güçlendirmek
Amacı :Projemiz ile Karaköprü, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde yaşayan 124 dezavantajlı kadına mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vererek bu kadınların kendilerini geliştirmelerini ve böylelikle istihdamlarını sağlamalarını sağlayacağız. Ayrıca Siverek ve Viranşehir ilçelerinde dezavantajlı ilkokul, ortaokul ve lise mevsimlik tarım işçisi 40 çocuğa okul dersleri için ek eğitim verilecek. Bu eğitim ile hem bu çocukların sınıflarında geri kalmalarını önlemek hem de eğitimlerine devam etmeleri için onları cesaretlendirmektir. Son olarak şehir merkezinde dezavantajlı durumda olan ve başlangıç ​​seviyesinde İngilizce bilen 15 gence orta seviyeye kadar İngilizce kursları verilecek. Bu eğitimle gençler yabancı dilde özgüvenlerini geliştirecek ve uluslararası platformlarda kendilerini daha iyi ifade etme şansına sahip olacaklar. Ayrıca bu gençler, derneğimizin İngilizce konuşan üyeleriyle ayda bir İngilizce konuşarak İngilizce konuşma becerilerini geliştirecekler.
Toplam Bütçe :$57,395.49
Başvuru Tarihi :2020-10-18 00:00:00
Uygulama Dönemi :2021
Proje Ulusal Ortakları :Siverek, Viranşehir ve Karaköprü Belediyeleri ve Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Proje Uluslararası Ortakları :Yok
Yerelden Kalkınma Derneği
Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. MAHMUT NACAR dedi ki:

    TEBRİK EDERİM. ŞANLIURFALI OLARAK BAŞARILAR DİLERİM,

    1. Eyyüp BULUT dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz.