“Hayatımı Değiştirmeye Kararlıyım, Eğitime Devam Ediyorum” Projesi

Hayatımı Değiştirmeye Kararlıyım, Eğitime Devam Ediyorum.

Projemiz ile mevsimlik tarım işçisi ve Suriyeli mültecilerin çocukları olan toplam 135 öğrenciye okul derslerinde kullanılmak üzere materyal desteğinde bulunulacak ve bu öğrencilere öğretmenleri tarafından kendi okullarında hafta sonları ek dersler verilerek; soru çözümleri ve deneme sınavları yapılacaktır. Böylece öğrenciler, sahip olacakları ek materyaller ve öğretmenlerinin desteği ile akademik olarak kendilerini geliştirirken deneme sınavları ile eksik oldukları konuları görecek ve bu eksiklerini gidermiş olacaklardır. Yapılacak olan bu deneme sınavlarının doğru ve hızlı bir şekilde değerlendirilebilmesi için projemizde yer alacak 3 okulun ortak kullanımı için optik sınav değerlendirme sistemi kurulacaktır. Ayrıca derslerinde başarılı olup İngilizce dil bilgisini geliştirmek isteyen 20 öğrenciye Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) tarafından iki farklı seviyede sertifikalı İngilizce dil eğitimi verilecektir. Projemizdeki öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci aileleri için HARÜSEM tarafından okullardaki eğitim salonlarında kişisel gelişim ve farkındalık eğitimleri verilecektir. Bu eğitimler hafta sonları okulların eğitim salonlarında gerçekleştirilecektir. Derneğimizin üyelerinden daha önce mevsimlik tarım işçiliği yapmış ve başarılı bir kariyere sahip olan sosyolog tarafından bu öğrencilere mentörlük hizmeti verilecektir. Bu üyelerimiz belirli periyotlarda okul öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerin beklentilerini, kariyer hedeflerini ve yaşadıkları problemleri dinleyecek ve üyelerimiz tarafından bu öğrenciler için çözüm önerileri geliştirilecektir. Daha sonra, Şanlıurfa'da başarılı bir kariyere sahip iş insanları ve kişiler, okula davet ederek seminerler düzenlenecektir. Böylece bu kişiler yaşamlarında edindikleri bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarmış olacaklardır. Ayrıca bu öğrenciler için Eyyübiye Belediyesi’nin halı sahasında maçlar düzenlenecek ve belediyeye ait yarı olimpik yüzme havuzunda yüzme etkinlikleri düzenlenecektir.
Hibeyi Veren KurumSabancı Vakfı
Proje Teklif ÇağrısıSabancı Vakfı
Başvuru SahibiYerelden Kalkınma Derneği
Projenin AdıHayatımı Değiştirmeye Kararlıyım, Eğitime Devam Ediyorum.
AmacıProjemiz ile mevsimlik tarım işçisi ve Suriyeli mültecilerin çocukları olan toplam 135 öğrenciye okul derslerinde kullanılmak üzere materyal desteğinde bulunulacak ve bu öğrencilere öğretmenleri tarafından kendi okullarında hafta sonları ek dersler verilerek; soru çözümleri ve deneme sınavları yapılacaktır. Böylece öğrenciler, sahip olacakları ek materyaller ve öğretmenlerinin desteği ile akademik olarak kendilerini geliştirirken deneme sınavları ile eksik oldukları konuları görecek ve bu eksiklerini gidermiş olacaklardır. Yapılacak olan bu deneme sınavlarının doğru ve hızlı bir şekilde değerlendirilebilmesi için projemizde yer alacak 3 okulun ortak kullanımı için optik sınav değerlendirme sistemi kurulacaktır. Ayrıca derslerinde başarılı olup İngilizce dil bilgisini geliştirmek isteyen 20 öğrenciye Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) tarafından iki farklı seviyede sertifikalı İngilizce dil eğitimi verilecektir. Projemizdeki öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci aileleri için HARÜSEM tarafından okullardaki eğitim salonlarında kişisel gelişim ve farkındalık eğitimleri verilecektir. Bu eğitimler hafta sonları okulların eğitim salonlarında gerçekleştirilecektir. Derneğimizin üyelerinden daha önce mevsimlik tarım işçiliği yapmış ve başarılı bir kariyere sahip olan sosyolog tarafından bu öğrencilere mentörlük hizmeti verilecektir. Bu üyelerimiz belirli periyotlarda okul öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerin beklentilerini, kariyer hedeflerini ve yaşadıkları problemleri dinleyecek ve üyelerimiz tarafından bu öğrenciler için çözüm önerileri geliştirilecektir. Daha sonra, Şanlıurfa'da başarılı bir kariyere sahip iş insanları ve kişiler, okula davet ederek seminerler düzenlenecektir. Böylece bu kişiler yaşamlarında edindikleri bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarmış olacaklardır. Ayrıca bu öğrenciler için Eyyübiye Belediyesi’nin halı sahasında maçlar düzenlenecek ve belediyeye ait yarı olimpik yüzme havuzunda yüzme etkinlikleri düzenlenecektir.
Toplam Bütçe243.500,02 TL
Başvuru Tarihi2021-02-09 00:00:00
Uygulama Dönemi2021
Proje Ulusal OrtaklarıEyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hacıbozan İlkokulu, Hacıbozan Ortaokulu, Gap Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
Proje Uluslararası OrtaklarıYok
Yerelden Kalkınma Derneği
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.