DUYURULAR
Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım Projesi
Katılımcı Demokrasi Eğitimi ve Kapasite Geliştirme Programı
“Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım” Projesi
‘Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım Projesi’nin online eğitimlerinin ikinci serisi Eleştirel Düşünme eğitimi ile başladı.
Yerel ve Ulusal STK’lar için Genel Yönetim Giderleri Toplantısı
Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım Projesi
Ortaklaşa Diyalog Programı Arama Konferansları İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yürütücülüğünde ve Marmara Belediyeler Birliği İşbirliği
Western Balkans and Türkiye EU Civil Society Forum 2024
Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım Projesi” Eğitim Başvuru Sonuçları
Uluslararası Örgütlenme Özgürlüğü Konferansı #GüçlüSivilToplum temasıyla düzenleniyor.
Empowering Youth Work for a Sustainable Future: FOCUS ON PEOPLE AND COMMUNITIES” etkinliğine katılım sağlıyoruz.
Yerel Otoriteler Toplantısı’na Katılım Sağladık.
2025 yılı Proje Başvuru Zamanı!
Çocuk Güvenliği Eğitimi’ne Katılım Sağladık.
Güçlü Sivil Toplum Buluşmaları Programı
“Müreffeh Bir Toplum İçin Aktif Demokratik Katılım Projesi” Eğitim Serisi Devam Ediyor!
“Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Kentler için Stratejik Planlama” temalı 7. Savunuculuk Okulu’na katılım sağlandı
“Modern Doğrudan Demokrasi Küresel Forumuna” Katılımda Bulunduk.

“Suriyeli Genç Mülteciler ve Göçmenler için Arys-APP Aracılığıyla Pandeminin Etkisiyle Mücadele Etmek” Projesi

"Suriyeli Genç Mülteciler ve Göçmenler için Arys-APP Aracılığıyla Pandeminin Etkisiyle Mücadele Etmek" Projesi

Proje kapsamında 6 ülkede Suriyeli mültecilerle anket yapılacaktır. Bu anket sonucunda mültecilerin gerek pandemic dönemi öncesi, gerek pandemic döneminde yaşadıkları sorunlar ortaya çıkarılmış olacaktır. Proje kapsamında oluşturulacak olan platform proje sonunda Göç İdaresi’ne devredilecektir. Göç İdaresi göçmenler konusunda çalışan ulusal, uluslararası STK’lar ve yerel kuruluşlar için platfomu kullanmayı zorunlu kılacaktır. Ayrıca Şanlıurfa’da faaliyet gösteren ulusal ve uluslararsı STK’lardan içerik yükleme ve zenginleştirmeye dair taahhüt alacaktır. Dolayısıyla oluşturulacak olan platform “E-Göçmen Platformu” niteliğinde olacaktır. İşini kurmak isteyen, iş arayan, dil öğrenmek isteyen, kişisel gelişimine katkı sunmak isteyen, psikolojik destek almak isteyen bütün Suriyeli mültecilere yönelik bir öğrenme ve network platformu olacaktır. Geçmişten öğrenilen dersler gösteriyor ki: ya bu gençleri sosyal ve iş hayatına katılımlarını kolaylaştırıp, onların toplumla bütünleşmesini sağlayacağız ya da bu gençler ötekileştirilmiş ruh haline girip marjinalleşecek ve ilerleyen süreçlerde tüm toplumlara sorun/sorunlar olarak geri dönecektir. Göçmen gençleri yaşamlarının mimarı olmaları, kişisel gelişimlerini sağlamaları, esnekliklerini güçlendirmeleri ve değişen bir dünya ile baş edebilmek için yaşam becerileri edinmeleri ve AB değerlerinden esinlenerek olumlu değişiklikler yaratmalarını teşvik etmek temel amaç olacaktır.

Hibeyi Veren Kurum :Avrupa Birliği
Proje Teklif Çağrısı :Support for Policy Reform European Youth Together
Başvuru Sahibi :Yerelden Kalkınma Derneği
Projenin Adı :Suriyeli Genç Mülteciler ve Göçmenler için Arys-APP aracılığıyla pandeminin etkisiyle mücadele etmek.
Amacı :Proje kapsamında 6 ülkede Suriyeli mültecilerle anket yapılacaktır. Bu anket sonucunda mültecilerin gerek pandemic dönemi öncesi, gerek pandemic döneminde yaşadıkları sorunlar ortaya çıkarılmış olacaktır. Proje kapsamında oluşturulacak olan platform proje sonunda Göç İdaresi’ne devredilecektir. Göç İdaresi göçmenler konusunda çalışan ulusal, uluslararası STK’lar ve yerel kuruluşlar için platfomu kullanmayı zorunlu kılacaktır. Ayrıca Şanlıurfa’da faaliyet gösteren ulusal ve uluslararsı STK’lardan içerik yükleme ve zenginleştirmeye dair taahhüt alacaktır. Dolayısıyla oluşturulacak olan platform “E-Göçmen Platformu” niteliğinde olacaktır. İşini kurmak isteyen, iş arayan, dil öğrenmek isteyen, kişisel gelişimine katkı sunmak isteyen, psikolojik destek almak isteyen bütün Suriyeli mültecilere yönelik bir öğrenme ve network platformu olacaktır. Geçmişten öğrenilen dersler gösteriyor ki: ya bu gençleri sosyal ve iş hayatına katılımlarını kolaylaştırıp, onların toplumla bütünleşmesini sağlayacağız ya da bu gençler ötekileştirilmiş ruh haline girip marjinalleşecek ve ilerleyen süreçlerde tüm toplumlara sorun/sorunlar olarak geri dönecektir. Göçmen gençleri yaşamlarının mimarı olmaları, kişisel gelişimlerini sağlamaları, esnekliklerini güçlendirmeleri ve değişen bir dünya ile baş edebilmek için yaşam becerileri edinmeleri ve AB değerlerinden esinlenerek olumlu değişiklikler yaratmalarını teşvik etmek temel amaç olacaktır.
Toplam Bütçe :636.569,00 EUR
Başvuru Tarihi :2020-07-28 00:00:00
Uygulama Dönemi :Belli Değil
Proje Ulusal Ortakları :RIZIK DERNEGI, Sanliurfa Valiligi Il Goc Idaresi Mudurlugu, GAP Genclik Dernegi, HARRAN UNIVERSITESI, Sanliurfa Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi, Karaköprü belediyesi, Harran Belediyesi, Akçakale Belediyesi, Siverek Belediyesi, Viranşehir Belediyesi, Suruç Belediyesi, Birecik Belediyesi
Proje Uluslararası Ortakları :Council for Prevention of Juvenile Delinquency (Makedonya), Best Seller(Sırbistan), Association of Young Psychologists(Bulgaristan), University of Naples Federico II(İtalya), RE.TE.ong(İtalya), Crossing Borders(Danimarka)
Yerelden Kalkınma Derneği
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.