“Tarihin Sıfır Noktasında Buluşuyoruz” Projesi

Tarihin Sıfır Noktasında Buluşuyoruz Projesi

Projemizin temel amacı AB gençleri arasında farkındalık yaratmaktır. 5 günlük etkinlik süresi boyunca katılımcılar bir açık hava müzesi olan Şanlıurfa'da tarihi, kültürel ve mistik mekanlarda bulunacak ve ilk kişiden bilgi alacak. Bu bilgileri pekiştirmek için, katılımcılardan çeşitli faaliyetler gerçekleştirmeleri istenecektir. Örneğin Göbeklitepe arkeolojik sitesinde katılımcılar bunu kendi ana dillerinde anlatacaklar. Proje faaliyetleri tamamlandığında, katılımcıların bir kartopu etkisi yaratacağı tahmin edilmektedir. Her katılımcı Şanlıurfa'daki deneyimlerini kendi ülkesindeki çevresi ile paylaşarak etkin bir farkındalık yaratacaktır.

Hibeyi Veren Kurum :Avrupa Birliği
Proje Teklif Çağrısı :KA105 - Gençlik hareketliliği
Başvuru Sahibi :Yerelden Kalkınma Derneği
Projenin Adı :Tarihin Sıfır Noktasında Buluşuyoruz
Amacı :Projemizin temel amacı AB gençleri arasında farkındalık yaratmaktır. 5 günlük etkinlik süresi boyunca katılımcılar bir açık hava müzesi olan Şanlıurfa'da tarihi, kültürel ve mistik mekanlarda bulunacak ve ilk kişiden bilgi alacak. Bu bilgileri pekiştirmek için, katılımcılardan çeşitli faaliyetler gerçekleştirmeleri istenecektir. Örneğin Göbeklitepe arkeolojik sitesinde katılımcılar bunu kendi ana dillerinde anlatacaklar. Proje faaliyetleri tamamlandığında, katılımcıların bir kartopu etkisi yaratacağı tahmin edilmektedir. Her katılımcı Şanlıurfa'daki deneyimlerini kendi ülkesindeki çevresi ile paylaşarak etkin bir farkındalık yaratacaktır.
Toplam Bütçe :10.902,00 EUR
Başvuru Tarihi :2020-10-01 00:00:00
Uygulama Dönemi :2021
Proje Ulusal Ortakları:GAP GENÇLİK Derneği,URFA BISIKLET TOPLULUGU SPOR KULUBU DERNEGI
Proje Uluslararası Ortakları:Council for Prevention of Juvenile Delinquency (Macedonia), Best Seller(Serbia), RE.TE.ong(Italy),Omladinska organizacija Svitac (Bosnia and Herzegovina)
Yerelden Kalkınma Derneği
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.