SERTİFİKA TÖRENİ

 “WB&T for EmploYouth” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Alt Hibe Porgramı’nda, Yerelden Kalkınma Derneği tarafından yürütülen “Mesleğimi Öğreniyorum, Geleceğime Sahip Çıkıyorum” projesi kapsamında Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) tarafından 120 Saatlik Cep Telefonu Tamirciliği Eğitimi, 72 saatlik Web Tasarımı Eğitimi ve 50 saatlik İngilizce A1 Eğitimi verilmiştir. Eğitimlerin sonunda düzenlenen törenle belgeye almaya hak kazanan katılımcılara sertifika belgeleri takdim edilmiştir.

Törene Proje Koordinatörü Zekeriya DEMİR, HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ragıp TERZİ, eğitmenler ve görevliler katılım sağlamıştır.

Tören sonrasında proje ile ilgili bilgi veren Zekeriya DEMİR, “Türkiye’nin en fazla genç nüfusa sahip ili olan Şanlıurfa’da Ne İşte Ne Eğitimde Olan Gençlere (NEET) yönelik böyle bir proje yürütmekten memnuniyet duyuyoruz. Gençlerimiz eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalarını aldılar, bir sonraki aşamada girişimcilik ve Türkiye’de yatırım olanakları eğitimlerimiz de olacak. Bu eğitimler ile gençlerimizin işe girişlerini kolaylaştırırken kendi işini kurmak isteyen gençlerimizi destekleyeceğiz” dedi.

Yerelden Kalkınma Derneği
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.